Where the bad road ends and the good life begins... Rancho Burica vind je op één van de mooiste plekjes ter wereld, direct aan een prachtig bounty strand, 'good times, delicious food & friendly people' dat is RANCHO BURICA. Een verzameling hutjes en huisjes, plus een gezamelijke keuken op een tropisch terrein. De Rancho wordt door Nederlandse surfers en locals beheerd. Het is wel basic maar wat heb je nodig? Vanuit de hele wereld komen surfers, rustzoekers en eco lovers hier om te genieten van het paradijs. Je verblijf kan desgewenst worden uitgebreid met excursies naar buurlanden Panama en Nicaragua.
Uiteraard kan iedere gast gebruik maken van het restaurantje (tevens goede hang-out en meetingplek) en van de stoelen en hangmatten in de grote, goed onderhouden tuin en op de mirador (een groot balkon op de heuvel achter ons waar je een mooie view hebt over de monding van de Golfo Dulce, een goede plek om apen en andere dieren te spotten). Voor de watervoorziening is de Rancho, net als het grootste deel van het dorp, afhankelijk van de waterval. Door een ingenieus buizensysteem is er weliswaar overal stromend water, maar het is slechts gedeeltelijk verwarmd. Ventilatoren en klamboes zijn aanwezig, hoewel het meestal prettig koel is in de nacht en er vrijwel geen muggen aanwezig zijn door onze ligging aan zee. Er is geen malaria. Het eten dat wordt geserveerd is een blend van onze Hollandse en de Tico-keuken. We eten met z'n allen 's morgens en 's avonds. Iedere dag wordt er een ander menu geserveerd. Desgewenst vegetarisch, halal enz.
Trefwoorden Punta Banca
* Surfsessie op één van de langste linker golven ter wereld
* Potje voetbal met de locals
* Eén van de mooiste plekjes ter wereld
* Natuur
* Avontuur
* Goed gezelschap
* Siesta in één van de hangmatjes
* Klimtocht in de jungle
* Goed boek uit de Rancho-bibliotheek
* Paardrijtocht naar de indianen
* Snorkelsessie in het rif
* Dagje vissen op zee
Activiteiten
(niet alle activiteiten zijn inclusief)
- Jungletochten: ontdek de Costaricaanse jungle te voet of te paard op een van de trails in de omgeving van de Rancho. Je ziet veel dieren zoals apen, vogels en als je geluk hebt een luiaard.
- Paardrijden: galopeer over uitgestrekte verlaten stranden of maak een tocht door de bergen over smalle paadjes naar een van de indianendorpen.
- Snorkelen: zwem bij eb rond in de tide pools van het rif, waar je je tussen allerlei tropische vissen bevindt: murenes, kogelvissen, kreeften en vele andere mooi gekleurde vissen.
- Lokale fiëstas: tico's houden wel van een fiesta en sommigen kunnen stieren rijden als geen ander. Zeker de moeite waard om een keer te bezoeken.
- Tico voetbal: je zult weinig dorpen in Costa Rica vinden waar geen voetbalveld is. Zo worden er ook bij ons in Punta Banco de nodige potten gespeeld. Als je mee wilt doen: No problema!
- Zonsondergangen: geniet van de natuur om je heen en vooral van de super mooie zonsondergangen op de Rancho.
Beesten van de Rancho
De Mono Titi, zoals ze hier worden genoemd, is een schattig aapje dat regelmatig in grote groepen door de bomen van de Rancho trekt. Bananen- en mangobomen zijn zwaar favoriet bij onze Titi's. Iguana's te over in de tuin van de Rancho. Je ziet ze acher elkaar aanzitten, in bomen klimmen en over de daken rennen. De Cangrejo. Ze kunnen graven als mollen, ze zijn met zo velen als mieren, 's nachts maken ze de betere Hitchcockgeluiden als ze tegen de muren opklimmen en als je pech hebt bijten ze keihard in je teen als je slaapt. In Costa Rica zitten veel soorten slangen en dus ook bij ons op de Rancho. In het droge seizoen zijn ze wat zeldzamer, maar grote kans dat je er ergens eentje tegenkomt.Tijdens het snorkelen in de tide pools van het rif vind je allerlei tropisch gekleurde vissen. Ook de luiaard steekt af en toe zijn hoofd om de hoek bij de Rancho. Krokodillen zitten er gelukkig niet op de Rancho. Maar, zoals een van de vaste Rancho bewoners je kan vertellen, hoef je helemaal niet ver van de Rancho te gaan om ze op je weg te vinden.
Excursies
- Paardrijden: Met een locale cowboy maak je een 3 á 4 uur durende trip door het aangrenzende reservaat, met mooie jungletrails en seaviews.
- The Real Thing.
Vistrip: Bij voldoende inschrijvingen en indien de zee het toelaat kan er met de zodiac gevist worden naar onder meer tonijn en forel.
- Wandeling: Bij onze buurman (Tiskita Lodge) kan er over goed aangegeven trails een mooie junglewandeling worden gemaakt, zelfstandig of onder begeleiding van echte jungle kenners. Ook is het strand met zijn mooie watervallen en indrukwekkende golfen een goede plek om te wandelen.
- Surfen: De golven en de zee zijn erg mooi, dus ideaal om te surfen. Het is alleen geen ideale opstapplek en anders dan in Europa is er geen lifeguard om je te komen redden. Als de zee het toelaat kan er gesurfd worden. Er is beperkt materiaal aanwezig om te huren.
- Pavones: Zes kilometer van Punta Banco ligt Pavones waar je kunt telefoneren, en je, wanneer de golven goed zijn, onder het genot van een verse smoothie of brownie kunt vergapen aan gebronsde surfers die voorbij komen rippen op de longest left van midden Amerika. Uiteraard kun je hier zelf ook een poging wagen op deze door locals goed beschermde break.
De Reis
Bij aankomst op de luchthaven van San José zijn er drie opties.
- Optie 1 (vliegen): Je kunt een interne vlucht nemen van San José naar Golfito (deze kunnen wij ook voro je boeken!) Vanaf daar kost een taxi naar de Rancho in Punta Banco ongeveer € 40,- (US$ 50,-) en sta je ongeveer 1,5 uur later op de Rancho. Ook is er de mogelijkheid om met de bus van Golfito naar Punta Banco te reizen. Uiteraard duurt dit langer maar zal dit ook goedkoper zijn.
- Optie 2 (met de auto): Je kunt via ons vanuit Nederland een auto huren. Daarmee kun je vanaf San José op eigen gelegenheid naar de Rancho rijden in een 4x4 auto. (uiterarad kunnen wij ook een huurauto aanbieden tegen een zeer scherpe prijs). Zeker voor de extreme avonturiers onder ons is dit aan te raden. Reken er wel op dat je de volle dag nodig hebt om op tijd de Rancho te bereiken.
- Optie 3 (met de bus): Je gaat geheel op eigen gelegenheid, met de bus, van San José naar de Rancho. Dit is waarschijnlijk de goedkoopste optie, maar dan moet je er wel op rekenen dat je de hele dag in de bus zit en meerdere malen moet overstappen.
De vlucht naar Costa
We maken graag een offerte voor je inclusief vlucht naar San Jose.
Geef door vanaf wanneer je wilt vertrekken en we kijken naar de goedskoopst mogelijke vlucht die we aan kunnen bieden.
Let op
Voor de vlucht van San José - Golfito geldt een bagage beperking van maximaal 12 kilogram per persoon. Deze restrictie heeft te maken met de kleine vliegtuigen die worden gebruikt voor de vluchten. Overtollige bagage kun je eventueel deponeren in het hotel in San José (tegen een vergoeding, lokaal te voldoen).
Meenemen
* Alle injecties gehad (DTP, tyfus, hepatitus A).
* Geldig paspoort en rijbewijs (nog minimaal 6 maanden geldig).
* Goed functionerende pinpassen waar je de codes van weet.
* Wat dollars voor als je aankomt.
* Een basis EHBO setje, aangevuld met wat anti-diaree pillen, wat paracetamol en wat anti-muggenspray (deet).
* Een setje zonnebrandcremes met verschillende beschermingsfactoren.
* Een handwoordenboekje spaans.
* Een goede zonnebril of pet.
* Een goedwerkende zaklamp (belangrijk!).
* Een klamboe (2-persoons).
* Een paar stevige stappers en een paar solide slippers.
* Wat shorts, shirts en hempies.
* Een lange broek en een shirt lange mouw (of trui).
* Een poncho.
* En wat ondergoed, sokken en handdoeken.
Wil je veel gaan snorkelen, neem dan je eigen setje, een paar flippers, een goede lycra en rifschoentjes mee. Wil je de jungle in trekken, neem dan je survival knife, een goede rugzak en een goede verrekijker mee. Wat echt noodzakelijk is: sunblock voor het gezicht, en een hoge factor voor the body (van factor 30 voor de albino's tot aan faktor 4 voor de bakspecialisten), een flesje Betadine-scrub om de wonden schoon te maken en that's it! Nog snel even wat inslaan voor de boys op de rancho! Wat? Maakt niet uit wat! Van kaas tot stroopwafels, van een magazine tot aan een goed boek. Alles wordt zeer gewaardeerd!!!
*Extra/Panama/Nicaragua*
Costa Rica alleen niet genoeg? Er is de mogelijkheid de reis te verlengen met een "First Step Into Panama" of "First Step Into Nicaragua".
First step into Panama:
Panama is meer dan het Panama kanaal alleen; tijdens dit uitstapje maak je kennis met Bocas del Toro, een eilandengroep in de Caribische zee. Geniet er van de relaxte sfeer, de mooie stranden en de uitstekende duik- en snorkelgelegenheden.
1e dag: (San José-Limon-) Sixaola-Almirante-Bocas del Toro
De eerste stap in Panama vangt aan bij de grenspost Sixaola. Hiervandaan naar Almirante waar je overstapt op een boot die je naar het hoofdeiland van de Bocas del Toro, Colón, vaart.
2e en 3e dag: Bocas del Toro
Bocas del Toro is de verzamelnaam van een groep idyllische eilandjes die zijn omzoomd door de heldere en visrijke wateren van de Caribische zee. In de gemoedelijke stadskern zijn bars, restaurants en winkeltjes te vinden. De sfeer is er ontspannen, typisch Caribisch. De hoofdattractie echter vormen de mooie stranden op zowel het hoofdeiland Colón als de omliggende eilandjes. De onderwaterwereld vormt een waar paradijs voor snorkelaars en duikers. Geniet van de rust, ruimte en de watersportfaciliteiten. Je kunt intekenen op snorkel- en duiktochtjes of een fiets huren om de omgeving 'over land' te verkennen.
4e dag: Bocas del Toro-Almirante-Sixaola (Limon-San José)
Na het ontbijt wordt je, via Almirante, naar de grensovergang Sixaola gebracht. Afhankelijk van hoe je de reis verder hebt uitgebouwd wordt u vanaf de grenspost naar de volgende- of eindbestemming in Costa gebracht.
Voor deze "First Step Into" trip naar Panama kun je er ook voor kiezen om met eigen vervoer van de Rancho in Punta Banco naar Sixaola, waar de trip begint, te reizen. Geef dit dan aan in het opmerkingenveld van het aanvraagformulier. (Er geldt dan een korting op het pakket). Prijsindicatie: transfer San José - Sixaola kost ca. 183 euro per voertuig voor max 7 pers, enkele reis.
Er kan dagelijks vertrokken worden vanaf San José. Minimum aantal deelnemers: 2.
Inbegrepen:
-verblijf volgens programma
-3 overnachtingen in hotel Laguna in Bocas del Toro, Panama, op basis van logies en ontbijt.
Niet inbegrepen:
-fooiengeld (vrijwillig)
First step into Nicaragua
Nicaragua is een betoverend mooi land, onbekend bij het grote publiek. 'Bienvenido' in dit waterparadijs in het hart van Centraal-Amerika; hier wordt de buitenlandse reiziger nog gezien als een echte gast. Deze kennismakingsreis licht een tipje van Nicaragua's sluier.
1e dag: (San José-Liberia) Peñas Blancas-Isletas-Granada
De eerste stap op Nicaraguaans grondgebied vangt aan bij de overgang van Costa Rica naar Nicaragua, de grenspost Peñas Blancas. De kennismaking is direct een romantische: je reist naar Granada, een koloniaal juweeltje. Bij Granada liggen de zogenaamde 'Isletas', een archipel van 350 eilandjes die door vulkanische activiteit zijn ontstaan. Een boottochtje laat je dit gebied van nabij zien. In de middag verken je de beeldschone stad Granada waar paardgetrokken koetsjes over de straatkeien kletteren.
2e dag: Granada-Masaya vulkaan-Masaya markt-Catarina-Granada
Je bezoekt vandaag het indrukwekkende Masaya National Park waar je de vulkaan bewandelt tot aan de Santiago krater. Deze krater is 570 meter op het breedste punt en 400 meter diep; tegen de wanden hebben zich Chocoyos, kleine groene papegaaien, genesteld die zich op onverklaarbare wijze hebben aangepast aan het zwavelzuur dat de vulkaan uitstoot. In de middag bezoek je de kleurrijke markt van Masaya gevolgd door de karakteristieke stadjes Catarina, van waaruit een schitterend uitzicht over de Apoyo lagune, en San Juan de Oriente, bekend om de pottenbakkerijen.
3e dag: Granada-Mombacho vulkaan-San Juan del Sur-Peñas Blancas
(-Liberia- San José)
Vanochtend wordt het nevelwoud van de Mambacho vulkaan aangedaan; bij helder weer heb je een fantastisch uitzicht over de hele regio. Via de Panamerican weg arriveer je bij het gezellige badplaatsje San Juan del Sur. Je kunt hier het lokale eten eens uitproberen in een van de talrijke strandrestaurantjes. Na de lunch wordt je naar de grensovergang Peñas Blancas gereden. Afhankelijk van hoe je de reis verder hebt uitgebouwd wordt je vanaf de grenspost naar de volgende- of eindbestemming in Costa gebracht. Voor deze "First Step Into" trip naar Nicaragua kun je er ook voor kiezen om met eigen vervoer van de Rancho in Punta Banco naar Penas Blancas, waar de trip begint, te reizen. Geef dit dan aan in het opmerkingenveld van het aanvraagformulier. (Er geldt dan een korting op het pakket).
Prijsindicatie: transfer San José - Penas Blancas kost tussen de ca. 59 en 71 euro, afhankelijk van hoog-/laagseizoen. Er kan wekelijks vertrokken worden op dinsdag vanaf San José. Minimum aantal deelnemers: 2.
Inbegrepen:
-verblijf volgens programma
-2 overnachtingen in hotel Casona de los Estrada in Granada, Nicaragua, op basis van logies en ontbijt.
-engelssprekende begeleiding.
Niet inbegrepen:
-toeristenkaart Nicaragua (ca. USD 8, lokaal te voldoen.
-doanekosten bij vertrek uit Nicaragua (ca. USD 3, lokaal te voldoen.
-fooiengeld (vrijwillig)
=> Natuurlijk zijn deze "First Step Into" trips slechts een van de vele mogelijkheden. Wil je wel graag je reis verlengen maar heb je iets anders in gedachten, geef dit dan aan in het opmerkingenveld van het aanvraagformulier. Dan kunnen wij op zoek gaan naar de mogelijkheden!
De prijzen zijn gebaseerd op aankomst op zaterdag. Wil je graag op een andere dag vertrekken geef dit dan aan in het opmerkingen veld van het aanvraagformulier.
Hier kun je ook al je andere vragen, wensen en opmerkingen kwijt!
De vakanties op deze site zijn een selectie uit ons totale vakantieaanbod. Mocht deze vakantie dus niet precies zijn wat je zoekt dan kijken wij graag voor je verder. Geef in elk geval al je wensen, vragen en voorkeuren op in het veldje 'opmerkingen' van het aanvraagformulier en wij houden er rekening mee! Alle informatie op deze site is onder voorbehoud van wijzigingen; prijzen en beschikbaarheid zijn onder voorbehoud.